Kodėl verta rinktis prailginto nešiojimo kontaktinius lęšius?

Parašyta Kontaktiniai lęšiai internetu Savi Lęšiai.lt

Ilgo nešiojimo lęšiai

Internete galima surasti daug informacijos lietuvių kalba apie vienadienius, savaitinius ir mėnesinius kontaktinius lęšius, tačiau gerokai mažiau rasite teigiamos informacijos apie prailginto nešiojimo kontaktinius lęšius. Dažnai prekybininkai net 1 mėnesio lęšius įvardina kaip prailginto nešiojimo lęšius. Kodėl taip yra? Atsakymą rasite perskaitę šią trumpą apžvalgą.

Aštuntajame ir devintajame XX a. dešimtmečiuose prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai buvo gaminami iš medžiagų, kurios buvo mažiau pralaidžios deguoniui ir todėl times kas turi jautresnes akis dažnai sukeldavo tokias komplikacijas kaip akių sudirgimas, akių sausumas, paraudimas ar infekcija.

Praėjus keliems dešimtmečiams kontaktinių lęšių gamybos technologijos ištobulėjo, tad šiuolaikiniai ilgo nešiojimo kontaktiniai lęšiai nesukelia akių dirginimo, yra saugūs ir pralaidūs deguoniui. Dėl labai aukšto deguonies pralaidumo prailginto nešiojimo kontaktiniuose lęšiuose net užmerktos akys aprūpinamos deguonimi. Specialaus paviršiaus dėka akių lęšiai nekaupia apnašų ir išlieka švarūs ilgesnį laiką, todėl nevargins akių paraudimas, sausumas ar dirglumas. Nors prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai yra draugiški akims, tačiau svarbu nepamiršti higienos ir tinkamos lęšių priežiūros.

Daugelis prailginto nešiojimo kontaktinių lęšių yra plonesni nei kasdien keičiami lęšiai. Prailginto nešiojimo kontaktinius lęšius jų neišimant rekomenduojama dėvėti ne ilgiau kaip septynias dienas. Kai kuriuos ilgo dėvėjimo kontaktinius lęšius galima nepertraukiamai nešioti net iki 30 dienų, tačiau dalies žmonių akys netoleruoja kontaktinių lęšių nepertraukiamo dėvėjimo tokį ilgą laiką, o kai kurių žmonių akys netoleruoja kontaktinių lęšių nešiojimo naktį. Dėl šių priežasčių dauguma akių priežiūros specialistų apsidrausdami rekomenduoja kasdienius vienkartinius kontaktinius lęšius kaip alternatyvą prailginto nešiojimo lęšiams. Norėdami dar labiau sumažinti prailginto nešiojimo kontaktinių lęšių dėvėjimo riziką, daugelis akių priežiūros specialistų rekomenduoja „lanksčiai dėvėti“ prailginto nešiojimo kontaktinius lęšius, kas vakarą išsiimant, užuot nešioti juos kelias dienas be pertraukos.

Prailginto dėvėjimo lęšiai mirksint juda laisviau nei vienadieniai ar savaitiniai lęšiai, todėl yra mažesnė rizika, kad po lęšiais gali įstrigti nešvarumai ir infekciją sukeliantys mikrobai. Jei nuspręsite prailginto nešiojimo kontaktinių lęšių nakčiai neišsiimti, būtinai ryte pasitikrinkite regėjimą ir akių būklę. Jei matote neryškiai, ar akys tampa jautrios, sudirgusios, paraudusios, nedelsdami išimkite lęšius ir kreipkitės į akių gydytoją.

Amerikoje apie 20% kontaktinių lęšių per kanalizaciją pakliūna į aplinką, o tai yra apie 200.000 kg per metus. Lietuvoje tokių skaičiavimų niekas neatlieka, bet rinkdamiesi prailginto nešiojimo kontaktinius lęšius Jūs ne tik sutaupysite, bet ir mažiau teršite aplinką.

 

kontaktiniai lęšiai

 

Apžvalgai parengti panaudota informacija iš šių šaltinių:

allaboutvision.com

coopervision.com

eurasiareview.com

0 komentarai(-ų)

Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant