Kontaktiniai lęšiai, dažnai kylantys klausimai

Parašyta Kontaktiniai lęšiai internetu Savi Lęšiai.lt

Ar kontaktiniai lęšiai yra geresni už akinius?

Jei akys yra sausos ar jautrios, geriau rinktis akinius, akiniai nepaaštrins tokios problemos, o su kontaktiniais lęšiais galite jausti dar didesnį diskomfortą. Jei esate aktyvus ir norite jaustis patogiau, tada geriau pasirinkti kontaktinius lęšius. Geriausia daryti pasirinkimą konsultuojantis su akių gydytoju.

Kiek valandų per dieną galima nešioti kontaktinius lęšius?

Jūsų optikos specialistas patikrinęs jūsų akis su jumis turi aptarti, kas yra geriausia jūsų individualiu atveju, tačiau paprastai rekomenduojama nešioti kontaktinius lęšius ne ilgiau kaip 10–12 valandų per dieną. Prailginto nešiojimo kontaktinius lęšius irgi rekomenduojama išsiimti kas 10-12 valandų ir talpinti į lęšių skystį. Jei ilgiau nešiojate lęšius, akys gali pasidaryti jautrios, išsausėti, parausti ar užsikrėsti infekcija.

Ką rekomenduojama daryti ir ko nedaryti su kontaktiniais lęšiais?

Svarbiausia prieš įsidedant ir išsiimant lęšius būtinai plaukite rankas, kad jos visada būtų švarios ir kad jokie nešvarumai nepatektų į akis;

Visada laikykite kontaktinių lęšių konteinerį (kuriame paliekate lęšius nakčiai) švarų;

Stebėkite ar nepasibaigęs kontaktinių lęšių skysčio galiojimo laikas ir atkreipkite dėmesį iki kada galite nešioti pačius lęšius (jie irgi turi savo galiojimą);

Jei jaučiate, kad akys sausėja (jaučiate diskomfortą) išsiimkite lęšius, leiskite akims pailsėti;

Pasikonsultuokite su savo akių gydytoju ar galite miegoti su kontaktiniais lęšiais;

Išsiimkite kontaktinius lęšius maudydamiesi ar eidami į pirtį. 

Ar galite maudytis su kontaktiniais lęšiais?

Maudymasis su kontaktiniais lęšiais gali sukelti akių infekcijas, sudirgimą ir gali sukelti ragenos opą. Pasaulinė Food And Drug Administration (FDA)  organizacija rekomenduoja, kad kontaktiniai lęšiai neturėtų būti veikiami bet kokio vandens, įskaitant vandentiekio vandenį ir baseinų, jūrų, ežerų, karštų vonių ir dušų vandens.

Kokie yra pagrindiniai kontaktinių lęšių trūkumai?

Nešiojant kontaktinius lęšius didesnė ragenos infekcijų ir įbrėžimų rizika. Visgi tai priklauso nuo akių jautrumo ir prieš priimant vieną ar kitą sprendimą, geriausia konsultuotis su gydytoju. 

Ar kontaktiniai lęšiai yra geriau už akinius?

Jiems reikia daugiau priežiūros nei akiniams, tačiau su kontaktiniais lęšiais daug natūralesnis vaizdas, platesnis matymo laukas, mažiau diskomforto drėgnose patalpose. Priprasti prie kontaktinių lęšių nešiojimo gali prireikti daug daugiau laiko. Jie brangesni už akinius ir paprastai reikalauja daugiau priežiūros bei dažnesnių konsultacijų su savo akių gydytoju.

Ar kontaktiniai lęšiai tinka visiems?

Dėl pastarųjų metų pažangių kontaktinių lęšių technologijų, beveik visi gali dėvėti kontaktinius lęšius (linzes). Jei jums ankščiau buvo pasakyta, kad negalite nešioti kontaktinių lęšių, laikas dar kartą pasikonsultuoti su savo akių gydytoju.

 

Kontaktiniai lęšiai, dažnai kylantys klausimai

 

Informacijos šaltiniai:

allaboutvision.com 

contactsdirect.com

toptenreviews.com

advancedvisioncare.co.uk

0 komentarai(-ų)

Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant