Neapsiprendžiate, ar pradėti nešioti kontaktinius lęšius?

Parašyta Kontaktiniai lęšiai Savi Lęšiai .Lt

Kontaktiniai lęšiai turi daug privalumų, todėl juos dažnai renkasi žmonės mėgstantys aktyvų gyvenimo būdą. Atlikus tarptautinę apklausą įvardinamos 4 pagrindinės priežastys, kurios nulemia žmonių pasirinkimą rinktis lęšius.

Dažniausiai kontaktinių lęšių pasirinkimo priežastys įvardijamos

  • Kontaktiniai lęšiai nekeičia asmens išvaizdos, ko nepasakysi apie akinius.
  • Kontaktiniai lęšiai suteikia platesnį matymo lauką nei akiniai.
  • Kontaktiniai lęšiai neįtakojami dėl drėgno oro ir pakilusios kūno temperatūros, tuo tarpu akiniai rasoja.
  • Sportuojantiems ir mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą kontaktiniais lęšiai yra žymiai patogiau nei kad akiniai.

Jei niekad ankščiau nenešiojote lęšių, tai pirma pažintis su lęšiais gali neatitikti jūsų lūkesčių, ar net sukurti neigiamą nuomonę. Taigi nuo ko reiktų pradėti, kad lęšiai tarnautų jums ilgai ir teiktų pasitenkinimą. Visų pirma, reiktų apsilankyti pas akių gydytoją, pasitikrinti regėjimą ir pasikonsultuoti su gydytoju dėl lęšių nešiojimo. Gavus atsakymus, toliau yra du dažniausiai pasitaikantys klausimai kartu su atsakymais, kurie padės susiorientuoti kaip įsidėti lęšius ir kokius lęšius pasirinkti.

Ar lengva įsidėti kontaktinius lęšius?

Pradedantiems nešioti kontaktinius lęšius turbūt sudėtingiausia yra įsidėti ir išsiimti lęšius. Pradžia gali atrodyti gąsdinanti, tačiau dažnai išsiimant ir įsidedant lęšius net nepajusite, kaip ši veikla jums taps įprastai lengva, panašiai kaip važiuoti dviračiu. Svarbiausia yra nepamiršti, kiekvieną kartą išsiimant ar įsidedant lęšius visada nusiplaukite rankas su muilu ir vandeniu bei nepamiršti nusausinti rankas, kad vanduo nepatektų ant kontaktinių lęšių. O apie patarimus kaip lengviau įsidėti ir išsiimti lęšius, o jei nepavyksta kokias priemones naudoti jau rašėme ankstesniame pranešime, kurį rasite paspaudę šią nuorodą.

Kokius lęšius pasirinkti?

Kai išmokote įsidėti ir išsiimti lęšius, tai kitas svarbus klausimas yra kokius lęšius pasirinkti? Juk lęšių pasiūla yra tikrai didelė, visgi visus lęšius galima sugrupuoti pagal nešiojimo trukmę, t.y. vienadieniai, mėnesiniai, trijų mėnesių, pusmetiniai.

Vienadieniai lęšiai

Skirti nešioti vieną dieną, ypač patogūs jei reikia įsidėti lęšius vieną ar kelis kartus per savaitę, pvz. keliaujant, sportuojant, užsiimant kita aktyvia veikla. Nereikalauja papildomų priežiūros priemonių. Įsidėjote ryte, o vakare išsiėmę išmėtėte į šiukšlių dėžę. Siūlome Soflens Daily Disposable hidrogelio lęšius, kurie turi net 59% vandens, taip pat siūlome Dailies Total1  naujausios kartos silikono-hidrogelio kontaktiniai lęšiai. Slidus lęšių paviršius, šiuo aspektu pralenkiantis kitus vienadienius kontaktinius lęšius, todėl jaučiamas išskirtinis patogumas visą dieną.

Mėnesiniai lęšiai  

Nešiojimo terminas optimalus, skirta nešioti iki 30 dienų. Jei reikia regos korekcijos kiekvieną dieną ir ilgesnį laiko tarpą tai mėnesiniai lęšiai kaip tik jums. Kiekvieną kartą išėmus mėnesinius lęšius būtina juos išvalyti naudojant tam skirtą lęšių skystį, o vėliau juos įdėti į skysčio pripildytą sterilų konteinerį. Būna dviejų tipų: dieninio nešiojimo (prieš miegą būtina išsiimti ir talpinti į konteinerį su lęšių skysčiu) ir nepertraukiamo nešiojimo (galima nešioti 30 dienų neišsiimant). Tai dažniausiai iš silikono-hidrogelio medžiagos pagaminti kontaktiniai lęšiai, kurie pasižymi dideliu deguonies pralaidumu, todėl akys aprūpinamos deguoniu net ir miego metu. Prieš nešiojant ilgą laiką nepertaukiamai būtina pasitarti su akių gydytoju. Atrinkome ir siūlome Jums kokybiškus ir populiarus kontaktinius lęšius:  Biofinity, Air Optix Night&Day Aqua, Soflens 59, C Day ir kt.

Trijų mėnesių arba pusmetiniai lęšiai

Tiems kas nešioja kontaktinius lęšius kasdien, ilgą laiką, tai optimalus ir tinkantis pasirinkimas, nes tai taupiausias variantas jei skaičiuotumėte lęšių vienos dienos nešiojimo kainą. Nešiojant  tokio tipo lęšius ypač svarbu laikytis higienos, kasdien prieš miegą išsiimti lęšius ir  nepamiršti nakčiai talpinti į lęšių konteinerį su lęšių skysčiu. Nebereiks nuolat galvoti apie lęšių pirkimą, keitimą. Savo klientams siūlome trijų mėnesių lęšius Optima FW ir pusmetinius lęšius Bio Luc Thin lankstūs, patvarūs ir lengvai prisitaiko akyje.

Pabaigai patarimas nešiojantiems lęšius

Atminkite, kad regėjimas laikui bėgant keičiasi, tad rekomenduojama kas metus pasitikrinti pas akių gydytoją, įvertinti akių būklę ir įsitikinti, jog jūsų akys sveikos bei regėjimas nepasikeitė.

0 komentarai(-ų)

Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant