7 kontaktinių lęšių privalumai prieš akinius

Parašyta Kontaktiniai lęšiai internetu Savi Lęšiai.lt

Tas pats pasirinkimas akiniai ar lęšiai?

Renkatės regėjimo korekcijos priemonę ir nežinote ką pasirinkti kontaktinius lęšius, ar akinius? Straipsnių kur įvardijami abiejų minėtų priemonių privalumai ir trūkumai internete galima rasti labai daug. Šiuo atveju išskirsime pagrindinius kontaktinių lęšių privalumus lygindami su akiniais.

Taigi kontaktinių lęšių privalumai prieš akinius:

1. Nekeičia žmogaus išvaizdos

Jei žmogui atrodo, kad jis geriau atrodo be akinių, nes jo įvaizdžiui akiniai netinka, tai geriausia alternatyva yra kontaktiniai lęšiai, su kuriais jis jausis patogiai. Kontaktiniai lęšiai neuždengia veido, nekeičia žmogaus išvaizdos ir dažniausiai nematomi akyse. Jei akys mažiau jautrios dažnai net pamirštama, kad žmogus yra įsidėjęs kontaktinius lęšius.

2. Kontaktiniai lęšiai nerasoja.

Jei išeinate iš šiltos vietos į šaltą ir atvirkščiai, tai akiniai iškart reaguodami į temperatūrų ir drėgmės pasikeitimą aprasoja. Šiuo pandemijos periodu, kai viešose vietose ir darbe priversti dėvėti kaukes, tai žmonės dėvintys akinius ypač dažnai susiduria su akinių rasojimu. Tuo tarpu su kontaktiniais lęšiais nejausite šio diskomforto.   

3. Platesnis matymo laukas.

Kontaktiniai lęšiai neriboja matymo lauko, todėl dažniausiai matysite ryškiai ir aiškiai. Akinių rėmeliai dažniausiai apriboja vaizdą, tokiu atveju reiktų pasukti galvą, tam kad pamatyti pilną vaizdą. Akiniai trumparegiams objektus mažina ir tolina, o toliaregiams didina bei artina.

4. Daugiau laisvės užsiimant aktyvia veikla.

Akiniai apsunkina užsiėmimą sportu, ypač tokiu kaip krepšinis, futbolas, plaukimas, boksas ar kita panašia veikla. Net greitai judant, važiuojant ar keičiant padėtį, kontaktiniai lęšiai lieka savo vietoje, tuo tarpu akiniai gali nukristi, aprasoti. Lęšiai netrikdo judėjimo laisvės ir yra nepamainomi užsiimant aktyvia veikla.

5. Kontaktiniai lęšiai beveik neiškreipia vaizdo.

Kontaktiniai lęšiai neiškreipia matomo vaizdo, kadangi priglunda prie pat ragenos ir juos nešiojant neblokuojamas periferinis matymas. Su lęšiais objektai matomi tokios dydžio, kokio jie yra iš tiesų, vaizdas neiškraipomas. Akiniai neretai iškreipia vaizdus, matomo objekto dydį.

6. Patogiau esant didelėms dioptrijoms

Esant didelėms dioptrijoms akinių lęšiai būna stori ir dažnai atrodo neišvaizdžiai. Galima alternatyva yra ploninti lęšiai, tačiau pastarieji lęšiai kainuoja gerokai brangiau. Nešiojantys kontaktinius lęšius kainų skirtumo nejaučia, nes dažniausiai lęšių kaina nepriklauso nuo dioptrijų.

7. Mažiau diskomforto

  • Kontaktiniai lęšiai nepalieka nuospaudos žymių, kaip akiniai.
  • Persirenginėjant rūbus privalu būti atsargiam, kad akiniai neužkliūtų už drabužių ir jų nesugadintų ar atvirkščiai.
  • Vasarą norite akis apsaugoti nuo žalingų UV spindulių, šiuo atveju Jums bus gerokai lengviau, patogiau ir pigiau bus išsirinkti tinkamus akinius nuo saulės nei kad gamintis specialius akinius nuo saulės su dioptrijomis. 

Mūsų komanda rekomenduoja ilgo nešiojimo Bio Luc Thin lęšius, kurių nešiojimo trukmė iki 6 mėnesių. Pasirenkant kontaktinius lęšius arba akinius būtina konsultuotis su akių gydytoju. Jei planuojate nešioti kontaktinius lęšius reikėtų aptarti lęšių keitimo režimą, nešiojimo trukmę, tinkamą higieną ir kitus aktualius klausimus, kurie gali įtakoti akių sveikatą.

 

kontaktiniai lęšiai internetu 7 privalumai

 

0 komentarai(-ų)

Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant