Kontaktiniai lęšiai: kokie valomieji tirpalai jiems tinka?

Parašyta kontaktiniai lęšiai - Savi Lęšiai.lt

Nešiojant kontaktinius lęšius, reikia nuolat jais rūpintis. Tam, kad akys nesausėtų, o kontaktiniai lęšiai netrukdytų regėjimui, neslankiotų ir neiškristų, reikia tinkamai juos laikyti ir naudoti specialiai lęšiams pritaikytas priemones. Svarbiausias lęšių priežiūros elementas – valomieji tirpalai. Juos rinktis reikėtų atsakingai, nes rinkoje jų pasiūla itin didelė. Tačiau rinktis reikėtų ne pagal etiketę ar kainą.

Jautrioms akims

Jeigu Jūsų akys yra jautrios, jeigu jos reaguoja į šviesą, vėją ar itin dažnai išsausėją, greičiausiai Jums netiks universalūs valomieji tirpalai kontaktiniams lęšiams, kurių galima rasti kone kiekvienoje vaistinėje ar parduotuvėje. Jeigu norite, kad akys nevargtų per dieną, o išsiėmus lęšius nebūtų paraudusios, pasidomėkite specialiais tirpalais, kurie sukurti jautrioms akims. dažniausiai tokie tirpalai gaminami naudojant natūralias medžiagas, todėl nekelia alergijos ir nekenkia akims.

Specialiai moterims

Kartais pasitaiko, kad būtent moterų akys yra daug jautresnės ir labiau linkusios išsausėti nei vyrų. Ypač tam tikrais gyvenimo etapais, tokiais kaip nėštumas arba maitinimas. Taip pat akys gali labiau sausėti menopauzės metu ar prieš menstruacijas. Todėl rinkoje jau yra specialiai moterims sukurti valomieji tirpalai, kurie pagaminti tik iš natūralių medžiagų. Šiuos tirpalus galima naudoti bet kokio gamintojo lęšiams, nepriklausomai nuo to, kuriam laikui nešioti jie yra skirti. Tokie tirpalai yra puikus pasirinkimas moterims, kurios kontaktinius lęšius naudoja kasdien. Specialiai moterims sukurti tirpalai efektyviai išvalo, dezinfekuoja kontaktinius lęšius ir užtikrina, kad jie nekeltų nemalonių pojūčių ar alergijų.

Tirpalų naudojimo rekomendacijos

Kartais žmonės skundžiasi, kad jų kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs, vos įsidėjus, akyse jaučiamas nemalonus jausmas, kartais matyti nešvarumai. Dažniausiai taip yra todėl, kad lęšiai buvo netinkamai išvalyti. Tam, kad nuo jų pasišalintų visi nešvarumai, lęšius reikėtų tirpale laikyti ne mažiau kaip 6 valandas. Dar geriau, jeigu pavyksta juos išsiimti kiekvieną vakarą prieš miegą ir visą naktį laikyti specialiame valomajame tirpale. Specialistai griežtai įspėja nemiegoti su lęšiais, nes tai gali sukelti ne tik nepatogumų, bet ir ragenos uždegimų.

0 komentarai(-ų)

Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant